100 - LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dodano: 2018-11-11

12 LISTOPADA PRZEDSZKOLE NIECZYNNE

Informujemy, że zgodnie z art. 2 Ustawy o ustanowieniu 12 listopada 2018 r. Świętem Narodowym - dzień 12 listopada 2108 roku jest dniem wolnym od pracy i nasze przedszkole będzie nieczynne.

Dodano: 2018-11-08

TEATRZYK "NIEZWYKŁA PODRÓŻ"

W miniony piątek, 19 października, gościliśmy w naszym przedszkolu teatrzyk, którego aktorzy zaprezentowali naszym przedszkolakom przedstawienie pt. „Niezwykła podróż”. Bohaterką przedstawienia była dziewczynka o imieniu Amelia oraz jej przyjaciółka Dobra Wróżka.

Dzieci z uwagą śledziły losy Amelii, która w poszukiwaniu swojego magicznego lustra odbyła podróż w różne zakątki świata. Do  poszukiwań  zaginionego lustra wraz z Wróżką zaproszone zostały również nasze dzieci. Przedszkolaki z radością  włączyły się do wspólnej zabawy z główną bohaterką przemierzając Grenlandię, Chiny i Afrykę.

Trzy dni wcześniej, we wtorek 16 października, przedszkolaki z oddziałów III,V,IX i X obejrzały także przedstawienie „Między owadami”. Spektakl był wystawiany w Domu Kultury Śródmieście w ramach projektu „Przedszkolaki w teatrze”.

Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji.

mgr Małgorzata Smyk

Dodano: 2018-10-22

PAŹDZIERNIKOWY NUMER "DZIELNIACZKA"

Szanowni Czytelnicy,

zapraszamy do lektury kolejnego numeru naszej gazetki.

W tym wydaniu przeczytają Państwo artykuły poświęcone:

- Komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC)

- Koncepcji pracy przedszkola na rok szkolny 2018/2019

- podsumowaniu akcji "Dzieciństwo bez próchnicy"

- planom pracy dydaktycznej w poszczególnych oddziałach.

Dodano: 2018-10-11

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

W miniony piątek - 21.09. br. w naszym przedszkolu odbyła się bardzo ważna uroczystość - Pasowanie na przedszkolaka. W imprezie wzięły udział wszystkie dzieci z przedszkola razem ze swoimi wychowawczyniami oraz rodzice. Tradycyjnie, na początku odśpiewaliśmy piosenkę "Jestem sobie przedszkolaczek", która stała się hymnem tej uroczystości. Następnie każda z grup przygotowała swój występ, aby zaprezentować się całej społeczności przedszkola. Dzieci razem ze swoimi nauczycielami przygotowały bardzo ciekawe, czasami wesołe, a czasami wzruszające występy. Najważnieszym punktem uroczystości było ślubowanie nowych dzieci. Przyrzekały być dobrymi i uśmiechniętymi przedszkolakami. Pani Dyrektor pasowała i do naszego grona przyjęła: Oliwię i Natalkę oraz Pawełka, Kubę, Mateusza, Oliwiera i Krzysia. Ponadto witamy w naszym gronie Dawidka i Filipa. Nowe dzieci otrzymały prezenty i kotyliony, a wszyscy drobny upominek.

Na zakończenie odbyła się zabawa chustami.

Te miłe chwile można przypomnieć sobie oglądając nasze pierwsze zdjęcia w galerii.

mgr Natalia Krywanis

Dodano: 2018-09-24