KWIETNIOWA GAZETKA

Zapraszamy do lektury naszej gazetki "Dzielniaczek". W bieżącym numerze:

• Co słychać w grupie II i VIII?
  • Tablet, a rozwój dziecka;
  • Wiem, co jem: Nowalijki;
  • Abu Dhabi 2019 - Olimpiady Specjalne;
  • stałe rubryki.

Zespół redakcyjny

Dodano: 2019-04-11

KWIECIEŃ MIESIĄCEM ŚWIADOMOŚCI NT. AUTYZMU

obraz pobrany ze strony>>synapsis.org.pl

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzony jest 2 kwietnia. Tak, jak na znak solidarności z osobami z zespołem Downa zakładaliśmy skarpetki nie do pary, tak na znak solidarności z osobami z autyzmem każdy w tym dniu miał na sobie coś niebieskiego. Szatnie przedszkolne zdobiły wycięte z papieru niebieskie baloniki z odbitą dłonią dzieci. Została wywieszona również gazetka informacyjna, jak wspomagać dzieci z autyzmem. Nasze przedszkolaki rozdawały balony i cukierki, nie tylko w budynku przedszkolnym ale również poza placówką, wśród przechodniów.  W tym wyjątkowym  dniu towarzyszyło nam dużo uśmiechu, czego dowodem są załączone zdjęcia  - zapraszamy do galerii.

Dodano: 2019-04-03

FINAŁ KONKURSU SENSOZWIERZAKI

W marcu dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie SensoZwierzaki zorganizowanym przez Przedszkole nr 213. Oliwia z oddziału III i Bartek z oddziału X wykonali sensoryczne prace plastyczne „Motyl” i „Słoń”. Finał konkursu odbył się 27 marca w Przedszkolu nr 213. Nasze przedszkole, z powodu nieobecności autorów prac, reprezentowali chłopcy z oddziału X –Adam i Maksymilian. W imieniu koleżanki i kolegi odebrali oni gratulacje, dyplomy i prezenty. W czasie uroczystości wysłuchaliśmy koncertu muzycznego w wykonaniu pani Anny Kasprzyk i bawiliśmy się z innymi uczestnikami konkursu. Całość wydarzenia zakończył słodki, pyszny poczęstunek.

Na fotorelację z wycieczki zapraszamy do naszej Galerii.

Dodano: 2019-04-03

PODZIĘKOWANIE

Dodano; 2019-03-25

ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA - dlaczego 21 marca zakładamy kolorowe skarpetki?

Dlaczego 21 marca zakładamy kolorowe skarpetki?

21 mar­ca świę­tu­je­my obchody Świa­towego Dnia Zespołu Dow­na. W tym roku odby­wa­ją się one pod hasłem: Leave no one behind”, czyli "Nie zostawiaj nikogo w tyle". Kolorowe skar­pet­ki, podob­nie, jak data obchodów, mają znacznie sym­bol­iczne - 21.03. to nie tylko początek wiosny, to także dzień, w którym łączymy się z ludźmi z tri­somią chro­mo­so­mu 21. Załóżmy więc tego dnia kolorowe skarpetki - tym drob­nym gestem może­my okazać swo­ją solidarność.

Co sym­bol­izu­ją kolorowe skarpetki? Różnorod­ność, odmi­en­ność, społeczne niedopa­sowanie – czyli wszys­tko to, z czym na co dzień muszą zma­gać się oso­by dotknięte zespołem Dow­na. W tym roku pokażemy, że pomi­mo swo­jej niepełnosprawnoś­ci i pewnych ograniczeń mogą się real­i­zować i prowadz­ić całkiem ciekawe życie – pracu­jąc, ucząc się, rozwi­ja­jąc swo­je pas­je i zain­tere­sowa­nia, czy wresz­cie udziela­jąc się społecznie. Chcemy zachęcić do propagowania wiedzy o zespole Downa  wśród dzieci. Postaramy się zaprezentować ciekawe pozycje literackie dla młodych czytelników.  Wszystkiego będzie można się dowiedzieć odwiedzając  szatnię na parterze w naszym przedszkolu.

Zapraszamy już wkrótce.

Dodano: 2019-03-15

Dodano: 2019-02-20

ZAKUP POMOCY Z 1% PODATKU

Miło nam poinformować, że za rok 2018 została uzbierana z 1% podatku kwota 2499,30 zł. Jest to ponad 100% wzrost przychodu w stosunku do roku 2017. Bardzo nas to ucieszyło i zmobilizowało do zakupu specjalistycznego sprzętu i pomocy dydaktycznych. W tym roku we współpracy z Radą Rodziców postanowiliśmy zakupić:

• 4 tablety z pokrowcami,
  • Program do komunikacji "Mówik"
  • oraz sterylizator UV do gabinetu logopedycznego.

Chcemy tym samym serdecznie podziękować wszystkim osobom, które oddały swój 1% podatku na nasze przedszkole. Mamy nadzieję, że w następnym roku dzięki akcji 1 % podatku zdobędziemy środki na realizację kolejnych ważnych dla społeczności przedszkolnej przedsięwzięć i dlatego już teraz, w okresie rozliczania PIT-ów, przypominamy nasz numer KRS:0000270261 i CEL SZCZEGÓŁOWY: Przedszkole 208 Warszawa 6116

UWAGA: od tego roku Urzędy Skarbowe mogą automatycznie rozliczyć PIT- y niektórych osób i same wskazać, komu zostanie przekazany 1% podatku. Aby to zmienić należy wejść na stronę rządową e-PIT >> link i postępować wg instrukcji. Z góry dziękujemy za każdy 1%!