DZIEŃ BABCI I DZIADKA - 23.01.2019

Serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka, które odbędą się w naszym przedszkolu 23 stycznia 2019 roku ( środa) o godzinie 11.00 na sali gimanstycznej.

W programie:

• film
  • piosenki
  • życzenia
  • fotobudka
  • słodki poczęstunek,
  • oraz moc wzruszeń i uścisków dla naszych gości.

Serdecznie zapraszamy, bo wszystkie nasze Babcie i Dziadków kochamy!

Dzieci i Pracownicy Przedszkola nr 208

Dodano: 2019-01-15

STYCZNIOWY NUMER "DZIELNIACZKA"

Zapraszamy w Nowym Roku do lektury kolejnego wydania "Dzielniaczka". W tym numerze:

• relacja chłopców z życia grupy VII,
  • bieżące informacje z grupy III i IX,
  • Świat w kolorach, czyli o widzeniu barw,
  • Granice w wychowaniu dzieci.

Dodano: 2019-01-09

"POMAGANIE PRZEZ UBRANIE" - ZBIÓRKA ODZIEŻY

Drodzy Państwo, przypominamy, że nasze przedszkole uczestniczy w projekcie charytatywno - ekologicznym „Pomaganie przez ubranie”. Akcja polega na zbiórce odzieży, obuwia, tekstyliów domowych. Za każdy kilogram zebranej odzieży fundacja „Akogo?” Ewy Błaszczyk otrzyma 2 zł, które przeznaczy na leczenie osób w śpiączce.

Zbieramy:

odzież damską i męską,
    • odzież dziecięcą i niemowlęcą,
    • odzież sportową,
    • torby, torebki, paski, biżuterię,
    • tekstylia domowe (pościel, kolorowe ręczniki, firany, zasłony, obrusy, szlafroki),
    • obuwie damskie, męskie, dziecięce.

Nie przyjmujemy:

• rzeczy brudnych, mokrych, zatęchłych,
    • rzeczy odbarwionych, poplamionych i zmechaconych,
    • rzeczy podartych, dziurawych i poprutych,
    • rzeczy w sierści zwierząt i nieprzyjemnie pachnących,
    • kołder, poduszek, koców i dywanów.

Przyniesioną odzież, tekstylia itd. prosimy o wkładanie do oznaczonego kartonu w szatni dziecięcej na parterze.

Robiąc noworoczne porządki w szafie pamiętajmy, że rzeczy, które są nam niepotrzebne lub już nam się nie podobają nie musimy wyrzucać! Możemy oddać rzeczy na zbiórkę i tym samym wesprzeć fundację oraz ich podopiecznych. Zacznijmy ten Nowy Rok od dobrych uczynków !

Zachęcamy do pomocy i z góry dziękujemy za przyłączenie się do akcji.

mgr Karolina Król

koordynator akcji

Dodano: 2019-01-08

WIZYTA MIKOŁAJA W NASZYM PRZEDSZKOLU

W poniedziałek - 17.12. do naszego przedszkola przyjechał długo oczekiwany gość - św. Mikołaj. Lecz zanim pojawił się na sali, to Wróżka wprowadziła nas w świąteczny i radosny nastrój proponując różne tańce i zabawy. W pewnym momencie, jakby nie wiadomo skąd, pojawił się św. Mikołaj. Zaskoczenie malowało się na twarzach wielu dzieci, a nawet pracowników. Byli i tacy, co się lekko przestraszyli, bo w końcu taki Święty, to nie byle kto. Mikołaj z racji swojego wieku zajął udekorowane dla niego miejsce i raczył nas opowieściami o swoich podróżach i przygodach, ale dał się także skusić na wspólną zabawę z dziećmi.

Po tych wszystkich pląsach, tańcach i zabawach przyszedł czas wręczania prezentów. Jedne dzieci nie mogły się doczekać tej chwili, inne były bardzo ostrożne podczas odbierania prezentów i robienia wspólnych zdjęć, a jeszcze inne mocno ciekawe, co też ten święty ukrywa np. pod brodą.

Wszystko można zobaczyć na zdjęciach w naszej galerii, za które dziękujemy p. Ewie D. Pomocnikami św. Mikołaja w przygotowaniu prezentów była Rada Rodzicow oraz p. Joasia O., która pomimo swojej nieobecności w pracy, pamiętała o naszych dzieciach i załatwiła u pewnego sponsora słodycze.

Dziękujemy wszystkim za zabawę, piękną dekorację i wspólnie spędzony przedświąteczny czas.

Dodano: 2018-12-21

GRUDNIOWY "DZIELNIACZEK"

Właśnie ukazał się kolejny numer naszej gazetki. Oczywiście z racji czasu, jaki przeżywamy, jest on mocno świąteczny, ale zawiera również artykuły poświęcone:

• pracy w grupie V,
  • pracy w grupie VI,
  • zagadnieniom rehabilitacji dotyczących ćwiczeń równoważnych,
  • oraz rozwijaniu szeroko rozumianej komunikacji z dzieckiem.

Do tego nasze stałe rubryki. Zapraszamy do lektury.

Dodano: 2018-12-10