DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

W dniu 23.01.2020 r. odbyły się w naszym przedszkolu uroczyste obchody z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przybyło wielu gości, na widok których na buziach naszych dzieci pojawił się wielki uśmiech. Dzieci wraz z nauczycielkami przygotowały krótką inscenizację "Rzepki". Najpierw wystąpiły dzieci z grup "dolnych", potem z grup "górnych".  Przedstawienie poprzedziła krótka scenka z życia babci i dziadka, którzy bardzo lubili tańczyć, ale chcieli zrobić też coś dla wnuków - zasadzili więc rzepkę. Żeby jednak ją wyrwać trzeba było wołać po kolei dzieci, które pomagały dziadkom wyciągnąć rzepkę. Co było dalej - każdy już wie. Występ dzieci kończyła piękna piosenka poświęcona babciom i dziadkom, w rytm której przedszkolaki poruszały serduszkowymi balonami i białymi chusteczkami, a następnie rozdały przygotowane przez siebie prezenty.  Po występach wszyscy mogli dodatkowo osłodzić sobie to spotkanie przygotowanym poczęstunkiem i pozowaniem do zdjęć w fotobudce.

Całą uroczystość można zobaczyć na zdjęciach zamieszczonych w naszej Galerii.

Bardzo dziękujemy naszym miłym Gościom za przybycie i wniesienie dużo radości w nasze przedszkolne życie oraz nauczycielkom, które same występowały oraz przygotowały występ dzieci.

Dodano: 2020-01-25

STYCZNIOWY NUMER "DZIELNIACZKA'

W Nowym 2020 Roku zapraszamy do lektury kolejnego wydania naszej gazetki. W tym numerze znajdą Państwo artykuły poświęcone następującym zagadnieniom:

• Rysuję, maluję, piszę... czyli o rozwoju umiejętności rysowania i pisania u dziecka;
  • Zjawisko kompensacji u dzieci słabo widzących;
  • Czym jest błonnik witalny?
  • Co słychać w oddziale II i VIII?
  • Co słychać w oddziale VII?
  • Co planujemy w miesiącu styczniu?

Życzymy miłego czasu spędzonego podczas czytania "Dzielniaczka"

Dodano: 2020-01-10

ZABAWA MIKOŁAJKOWA - 10.12.2019

W zeszły wtorek - 10.12.2019- gościliśmy w naszym przedszkolu samego św. Mikołaja. Ale zanim ta tajemnicza postać zjawiła się u nas dzieci podczas wspólnej zabawy musiały wykonać szereg przygotowań i prac świątecznych: było więc trzepanie firanek, "odkurzanie" i froterowanie podłogi, pisanie listu do św. Mikołaja i ubieranie choinki. W między czasie pojawiły się pląsy i piosenki o tematyce bożonarodzeniowej. Pod koniec zabawy przyszedł św. Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Niektóre z dzieci - szczególnie te, które są dobrymi obserwatorami - stwierdziły, że to jest PRAWDZIWY Mikołaj! I w końcu naszedł bardzo wyczekiwany moment obdarowywania przedszkolaków prezentami. Jedne dzieci z radością i uśmiechem odbierały paczki z niepsodzianką i pozowały do wspólnego zdjęcia z naszym gościem, ale były i takie dzieci, które owszem prezent odebrały z przyjemnością, ale wspólne zdjecie nie wchodziło już w rachubę. Najważniejsze jednak, że wszystkie dzieci otrzymały upominki i św. Mikołaj o nikim nie zapomniał.

Bardzo dziękujemy organizatorom Zabawy Mikołajkowej za przystrojenie sali oraz przeprowadzenie zabawy i wyczarowanie postaci św. Mikołaja! Tym bardziej dziękujemy, że nauczycielki same opracowały cały scenariusz i przeprowadziły bal w 2 turach tak, aby dla wszystkich dzieci starczyło miejsca i czasu na zabawę i wspólne z Mikołajem świętowanie.

Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie paczek świątecznych dla dzieci, a firmie Lotte Wedel S.A. za osłodzenie tych paczek czekoladkami.

Zapraszamy do Galerii, w celu obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Dodano: 2019-12-16

GRUDNIOWE WYDANIE "DZIELNIACZKA"

Zapraszamy do kolejnego wydania naszej gazetki.

W tym numerze można przeczytać m. in. bardzo interesujące artykuły na temat:

• Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka obchodzonego w naszym przedszkolu
  • Zakupu odpowiednich instrumentów muzycznych dla dziecka
  • Jogopedii
  • Wydarzeń z życia grupy V i VI

oraz kilka innych ciekawych informacji.

Zachęcamy do lektury naszego miesięcznika.

Dodano: 2019-12-10

Teatr nauczycielski - dzieciom

Po roku przerwy Teatr Nauczycielski ponownie zorganizował dla naszych dzieci z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych spektakl teatralny pt. "Trzy świnki". Scenariusz przedstawienia opracowany został w oparciu o "Bajki Grajki - Trzy świnki" Sergiusza Michałkowa w przekładzie Hanny Ożogowskiej.

Przedstawienie wyreżyserowały Panie: Bogumiła Kuracka i Anna Jóźwiak, a wystąpiły w roli głównych bohaterek: p. Jolanta Hetmańska - Wrzeszcz, p. Zuzanna Wronowska - Cygan i p. Ewa Dębińska - Dzidek oraz w roli wilka p. Michalina Liczbańska. Oprawę muzyczną zapewniła Pani Anna Kasprzyk.

Wszyscy aktorzy z dużym zaangażowaniem i oddaniem odtworzyli przygody braci, którym nie chciało się zbudować na zimę porządnych domków, tylko woleli bawić się i próżnować, a przed atakiem wilka uratował ich najstarszy brat budując solidny, murowany domek, którego wilk nie potrafił już zniszczyć.

Przedstawienie bardzo spodobało się dzieciom oraz dorosłym - były nawet prośby o jego kontynuację lub powtórzenie spektaklu :)

Dziękujemy Reżyserom, Aktorom oraz wszystkim osobom wspomagającym przedstawienie poprzez muzykę oraz przygotowanie rekwizytów i dekoracji, a dzieciom życzymy, nie tylko z okazji Dnia Osób Niepełnosprawnych, dużo sympatii i życzliwości od każdej napotkanej osoby.

Dodano: 2019-12-04