SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI SZKÓŁ SPECJALNYCH - 21.11.2018

Dnia 21 listopada 2018 r. o godz.  15:30 odbędzie się spotkanie z przedstawicielami  warszawskich szkół specjalnych.

Zapraszamy rodziców i opiekunów pragnących podjąć przemyślaną decyzję dotyczącą dalszej edukacji swoich dzieci. Spotkanie będzie okazją do poznania oferty edukacyjno – opiekuńczej szkół oraz do zadania ich przedstawicielom nurtujących Państwa pytań.

W spotkaniu udział wezmą następujące szkoły:

• SPS nr 327 przy ul. Białobrzeskiej
  • SPS nr 85 przy ul. Elektoralnej
  • ZSS nr 100 przy ul. Czarnieckiego
  • SPS nr 111 przy ul. Różanej ( tymczasowa siedziba przy ul. Wiśniowej)

Komitet organizacyjny

Dodano: 2018-11-13

LISTOPADOWY NUMER "DZIELNIACZKA"

Szanowni Czytelnicy,

ukazało się już na naszej stronie listopadowe wydanie naszej gazetki. Ten numer jest szczególny, bo też i szczególny jest czas w życiu naszego kraju. Obchodzimy 100 - lecie odzyskania niepodległości, dlatego będą Państwo mogli przeczytać w "Dzielniaczku" wyjątkowy, bardzo ciekawy i poruszający artykuł, a możnaby i nazwać go rozprawką, na ten temat. Gorąco polecamy!

Ponadto znajdą Państwo jeszcze artykuły poświęcone życiu grupy II i VIII, IV oraz X, artykuł o zabawach konstrukcyjnych,  notatkę o właściwościach buraka, opis naszych zamierzeń i planów na listopad oraz nasze stałe rubryki.

Zachęcamy do lektury.

Dodano: 2018-11-09

DZIEŃ DOBREGO JEDZENIA - BURAK

W miniony czwartek 08.11.2018 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu  „Dzień dobrego jedzenia”. Tak jak wcześniej obchodziliśmy „Dzień jabłka”, "Dzień ziemniaka, czy kapusty", tym razem wiodącym warzywem był popularny w polskiej kuchni burak ćwikłowy. Okazało się, że wszystkie oddziały naszego przedszkola wykazały się nie lada pomysłowością i przygotowały buraczane potrawy w klasycznym wydaniu, jak i na słodko. Degustacja przygotowanych specjałów była jednak tylko uwieńczeniem naszego świętowania, bowiem zaczęło się ono kilka dni wcześniej.

Już na początku tygodnia, podczas zajęć dydaktycznych i prowadzonych zabaw dzieci poznawały wspomniane warzywo. Miały możliwość oglądania, dotykania, wąchania i smakowania buraka. Oprócz poznawania warzywa zmysłami, dzieci w różny sposób bawiły się nimi – turlając, owijając je w folię aluminiową, tworząc z nich stemple, a także buraczane stworki ze śmiesznymi oczkami. Dzieci przeliczały buraczane bulwy, porównywały ich wielkości i kształty.

Zadaniem każdego oddziału było przygotowanie dowolnej potrawy z buraka i opisanie jej symbolem PCS. W czwartek dzieci oraz personel przedszkola spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie odbyła się degustacja potraw połączoną z konkursem na najsmaczniejszą potrawę z buraka. Wśród  buraczanych specjałów znalazły się różnorodne sałatki, surówka, chipsy, sok, humus, kanapki z kiszonym burakiem, a na słodko – buraczane brownie, a nawet muffiny udekorowane akcentami niepodległościowymi. Po oddaniu i zliczeniu głosów zwycięzcami konkursu zostały oddziały: VI, VII i IX.

„Dzień dobrego jedzenia” dostarczył wszystkim wielu wrażeń, nie tylko tych smakowych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z przepisami kulinarnymi, które zostaną zamieszczone na stronie internetowej przedszkola w zakładce „Wiem co jem”, a także do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia znajdującej się w galerii >> OTWÓRZ

Karolina Król
Agnieszka Rij-Kasprzycka