LINK DO POBRANIA FILMU O PRZEDSZKOLU DO PRYWATNEGO UŻYTKU

( NIE ZEZWALA SIĘ NA PUBLIKACJĘ FILMU W INTERNECIE BEZ ZGODY KIEROWNICTWA PRZEDSZKOLA):

PREZENTACJA HISTORII NASZEGO PRZEDSZKOLA

Zdjęcia wykonane podczas obchodów Jubileuszu 50 - lecia działalności Przedszkola Specjalnego nr 208

Jubileuszowe spotkanie w Przedszkolu na Dzielnej

Gratulacje, kwiaty i prezenty, za które bardzo dziękujemy :)

PODZIĘKOWANIA ZA UDZIAŁ W JUBILEUSZU

bardzo dziękujemy za tak liczną obecność Rodziców i Rodzeństwa naszych przedszkolaków na wczorajszym Jubileuszu 50 - lecia działalności naszego przedszkola. Bardzo cieszyliśmy się, że byliśmy tam wszyscy razem, bo było to święto nas wszystkich! Dziękujemy za piękne kwiaty otrzymane od Rady Rodziców i wszelkie dobre słowo, jakie wczoraj padło pod naszym adresem. Jesteśmy też pod wielkim wrażeniem tego, jak nasze dzieci wytrwale uczestniczyły we wczorajszej uroczystości! BRAWO!

Mamy nadzieję, że każdy wyniósł dla siebie coś dobrego i pięknego z tego spotkania.

Jednocześnie już teraz zapraszamy na Mszę Świętą, która będzie odprawiona dnia 05 listopada 2016 roku ( sobota) o godzinie 08.00 w parafii pw. św. Augustyna przy ul. Nowolipki 18 w intencji absolwentów, obecnych dzieci, rodzin oraz obecnych, byłych i emerytowanych pracowników przedszkola.

Dyrektor i Pracownicy Przedszkola Specjalnego nr 208

Dodano:2016-10-26

RELACJA Z WIELKIEJ JUBILEUSZOWEJ GALI

Dnia 25.10.2016 roku obchodziliśmy w Teatrze Kamienica Jubileusz 50 - lecia istnienia naszego przedszkola - PIERWSZEGO w Polsce przedszkola specjalnego dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną.
Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Piotr Kazimierczak - Burmistrz Dzielnicy Śródmieście, Pan Łukasz Kasprzak - Naczelnik Wydziału Oświaty i Funduszy Europejskich, Pani Elżbieta Sadowska - Dyrektor Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty Śródmieście, Pani Bogusława Wojciechowska - przedstawiciel Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Pani Sylwia Sołtysik - reprezentująca Biuro Edukacji, Pani Hanna Lewandowska - Wiceprezes Zarządu Oddziału ZNP Warszwa Śródmieście, Dyrektorzy i Nauczyciele przedszkoli, szkół, ośrodków rehabilitacyjno - edukacyjno - wychowawczych, poradni psychologiczno - pedagogicznych, przedstawiciele szkół wyższych, fundacji i stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Były z nami prawie wszystkie poprzednie Panie Dyrektor razem z Panią Felicją Mazurkiewicz, założycielką naszego przedszkola i pierwszym jego dyrektorem. Była Pani Krystyna Mrugalska - Prezes Honorowy PSOUU, która towarzyszyła rodzicom w tworzeniu naszej placówki oraz Pani Lidia Klaro - Celej Profesor Oświaty, znana od bardzo wielu lat

wsz ystkim nauczycielom - metodyk kształcenia specjalnego, a zarazem nasza była nauczycielka. Świętowali z nami nasi absolwenci z rodzicami i dzieci z Przedszkola nr 263 przy ul. Miłej 39, które to przedszkole od kilku lat jest naszym partnerem we wdrażaniu idei integracji. Byli nasi wychowankowie z rodzicami, bardzo wielu bliskich naszym sercom byłych i emerytowanych pracowników, nasi przyjaciele i sympatycy oraz osoby, które na co dzień wspierają nas w naszym funkcjonowaniu.
Obchody uświetnił występ Chóru Akademickiego Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz Zespołu Andromeda za Szkoły Podstawowej nr 6 w Otwocku. Wszyscy mogli poznać obfitującą w przeprowadzki historię naszego przedszkola i zobaczyć wzruszający film o naszej teraźniejszości.
Podczas Jubileuszu odbyło się też pasowanie nowych dzieci na przedszkolaków i zabawa na scenie po radosnym i twórczym występie Teatru Małego Widza, z którym współpracujemy już od ponad roku. Na zakończenie pojawił się wielki tort z fajerwerkami.
Dziękujemy wszystkim naszym Gościom za przybycie, za kwiaty, prezenty, laurki i życzenia, miłe i wzruszające słowa! Dziękujemy władzom Dzielnicy Śródmieście za prezent dla przedszkola w postaci ścieżki sensorycznej i za nowy plac zabaw, którego remont jest na ukończeniu. Firmie Lotte Wedel dziękujemy za podarowane dzieciom słodycze.
To był piękny Jubileusz dzięki Państwa licznej obecności oraz okazanej nam sympatii i życzliwości. Stylowe i nastrojowe wnętrza Teatru Kamienica stworzyły dla niego wspaniałą oprawę. Chcemy wyrazić naszą wdzięczność Pracownikom teatru za pomoc w organizacji imprezy oraz okazaną nam i naszym Gościom niezwykłą życzliwość i gościnność. Wszystkim naszym Gościom małym i dużym dziękujemy za obecność z nami w tak ważnym dla nas dniu. To było wyjątkowe wydarzenie w historii naszego przedszkola, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA PIĘKNYCH ZDJĘĆ W GALERII autorstwa Pani ELWIRY ORZYŁOWSKIEJ - SOSNÓWKA oraz Pani EWY DĘBIŃSKIEJ - DZIDEK.

Dyrektor Przedszkola i Komitet Organizacyjny Jubileuszu

Dodano: 2016-10-26

MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI PRZEDSZKOLA

W dniu 05 listopada 2016 roku (sobota) o godzinie 08.00 w kościele pw. św. Augustyna została odprawiona Msza Święta w intencji naszych wychowanków, absolwentów, rodzin oraz obecnych, byłych i emerytowanych pracowników przedszkola.

Dziękujemy wszystkim osobom, które uczestniczyły we Mszy Św. i w ten sposób włączyły się w zakończenie obchodów Jubileuszu 50 - lecia naszego przedszkola.

Dodano: 2016-11-06