W miniony piątek 18 listopada w naszym przedszkolu  obchodziliśmy „Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania” tym razem pod hasłem „Swojskie warzywa jemy – świetnie się czujemy !” Przygotowania do obchodu tego dnia rozpoczęły się już dużo wcześniej, kiedy to poszczególne oddziały przedszkolne połączyły się w pięć zespołów. Każdy z nich wziął udział w losowaniu warzyw, z których przygotowane zostały niespodzianki kulinarne i plastyczne zaprezentowane następnie na Warzywnej Gali. W wyniku losowania warzywnymi bohaterami zabawy zostały: kalafior, cukinia, ziemniak, marchewka i brukselka.

Na początku obchodów podczas wspólnej zabawy zespół organizacyjny zaproponował  wszystkim dzieciom i zebranym różnorodne aktywności. Zaczęło się od prezentacji za pomocą ilustracji, symboli PCS lub śmiesznego stworka wylosowanego warzywa. Potem przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnego tańca w rytm piosenki „Bal Jarzynowy”. Następnie dzieci z wychowawcami odgadywały zagadki o danych warzywach oraz dowiadywały się ciekawostek związanych z uprawą i odmianami prezentowanych warzyw.

Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa w gotowanie zupy jarzynowej. Odważne przedszkolaki wcieliły się w rolę kucharzy i kucharek. Ubrani w czapki i fartuszki, a w rękach trzymając łyżki oraz chochle – „gotowały” swoją jarzynową zupę. Nie zabrakło  naszym kucharzom pomocników, którzy wrzucali warzywa do dużego gara.

Najwięcej radości sprawiło jednak wszystkim degustowanie warzywnych potraw. Nie zabrakło  chętnych do skosztowania cukiniowych placków, ketchupu z cukinii, kiszonej cukinii, brukselki po tajsku, sera z ziemniaka, sałatki z kalafiora, smoothie marchewkowego czy marchewkowego ciasta.

Wszystkim bardzo chcemy podziękować za wspólną zabawę i wiele  kulinarnych pomysłów oraz wykonanie warzywnych cudaczków, które pięknie udekorowały salę.

Do zobaczenia w kolejnej edycji „Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania”.

Zespół „Wiem co jem”

Zapraszamy do Galerii zdjęć >> „Dzień zdrowego jedzenia i gotowania”

Napis na materiale „Swojskie warzywa jemy – świetnie się czujemy”
Figurki zrobione marchewki i ziemniaka
Potrawy przygotowane na degustację.

PRZEPISY NA POTRAWY PRZYGOTOWANE NA DZIEŃ DOBREGO JEDZENIA I GOTOWANIA