W dniu 12.05.2023 r. odbyło się podsumowanie konkursu „Sensoryczna postać bajkowa”. W konkursie wzięły udział 43 przedszkola, nadesłano  84 prace, które wykonało w formie indywidualnej lub grupowej ponad 100 dzieci z warszawskich przedszkoli.

Od tego dnia, dzięki nadesłanym na konkurs pracom plastycznym, zaprezentowanym na wystawie, w naszym przedszkolu zrobiło się jak w bajce: pięknie, kolorowo, sensorycznie. Przez kilka dni możemy je oglądać i dotykać. Nadesłane prace małych artystów są pełne pomysłów i twórczego działania. Dzieci zilustrowały postacie zarówno z klasycznych bajek m.in.: Czerwonego Kapturka, Pinokia, Jasia i Małgosię, Złotą Rybkę, Królowę Śniegu, Kopciuszka, Królewnę Śnieżkę, Smoka Wawelskiego jak i współczesnych: Smerfy, Świnkę Peppę, Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Kicię – Kocię, Zygzaka Mcquenna, Pipi Lansztrung czy Nemo.  

Do wykonania postaci użyto naturalnych surowców: makaron, kasze, pestki dyni, płatki kukurydziane, soczewicę, fasolę, ryż,  korę brzozy, a nawet torebki herbaty. Ponadto zastosowano materiały plastyczne i przedmioty codziennego użytku: kredki, papierowe rurki, płatki bawełniane, wypełniacze do przesyłek, skarpety, patyczki od lodów, wytłoczki z pojemników na jajka, suwaki, gąbki, piłki, kawałki tkanin i watę. Dla bardziej wnikliwych obserwatorów może to być dobra zabawa, aby znaleźć wymienione elementy w prezentowanych pracach.

Każda z prac jest tak niepowtarzalna, że organizatorzy zdecydowali się ogłosić laureatami wszystkich twórców, którzy wzięli udział w konkursie. Chcemy mocno podkreślić, że jesteśmy zachwyceni pomysłowością, fakturami, kolorami i wykonaniem nadesłanych prac!

Dla każdego uczestnika konkursu przygotowany jest dyplom za twórcze wykonanie pracy oraz nagroda w postaci książki. Dyplomy i nagrody można odbierać osobiście od 22.05.2023 r.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie wszystkim przedszkolakom i ich opiekunom.

Zdjęcia wszystkich nadesłanych prac można obejrzeć na naszej stronie klikając na link >>  „Konkurs plastyczny”.

Organizatorzy konkursu