W bieżącym roku szkolnym, w naszym przedszkolu cyklicznie odbywają się koncerty muzyczne. Każdego miesiąca witamy w naszych progach muzyków i animatorów z SixFlow i Papaja Kids.

Październikowy koncert artystów z Papaja Kids nosił tytuł „Czy każdy zwierzak śpiewać potrafi?”

Podczas tego muzycznego spotkania dzieci usłyszały, jak muzycy grając na wybranych instrumentach doskonale naśladowali odgłosy wydawane przez muchę, mewę, sowę, słonia i konia. Brzęczenie muchy usłyszeliśmy dzięki wyjątkowemu instrumentowi – kazoo. Pohukiwania sowy naśladował flet, a trąbienie słonia trąbka. Skrzek mewy udawały zaś skrzypce.

Poznając każde z wymienionych zwierząt dzieci miały okazję do wspólnego muzykowania i zabawy. Piosenki i proponowane przedszkolakom aktywności wyzwalały w naszych przedszkolakach radość, chęć zabawy, zaciekawienie, a niekiedy zaskoczenie.

Ponieważ zgromadziliśmy się dłuższą chwilę przed koncertem, czas oczekiwania wypełniły pani Ola i pani Joasia. Zaproponowaną zabawą wprawiły wszystkich zgromadzonych w dobry nastrój.

Zapraszamy do Galerii zdjęć >> Koncert muzyczny