Kwiecień już za nami, a w naszym przedszkolu to zawsze wyjątkowy czas. W szczególny sposób pochylamy się wówczas nad potrzebami osób z autyzmem. W tym miesiącu nie brakowało więc u nas zajęć poświęconych tej tematyce oraz hucznych obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. We wszystkich oddziałach było bardzo niebiesko! Wykonaliśmy piękne autoportrety, czytaliśmy przygotowaną przez oddział VII książeczkę „Niebieskie pudełko”, bawiliśmy się podczas zajęć niebieskimi zabawkami i pomocami. Sami 1 kwietnia, bo 2 kwietnia wypadł w tym roku w sobotę, byliśmy niebiescy – wielu z nas na znak solidarności z osobami z autyzmem ubrało niebieskie koszulki, spodnie, a nawet skarpetki . W przedszkolnej gazetce „Dzielniaczek” ukazały się artykuły poświęcone tematyce autyzmu oraz naszym aktywnościom związanym z obchodami Dnia Autyzmu. Świętowaliśmy nie tylko w naszym przedszkolu – chłopcy i Panie z oddziału VII mieli możliwość przeprowadzenia bardzo ważnych dla nas zajęć u kolegów z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 263. Zachęcamy wszystkich do galerii zdjęć dokumentujących nasze działania >> ZOBACZ