Na przełomie listopada i grudnia 2021 roku , w naszym przedszkolu został przeprowadzony konkurs „Przedszkolna książka kucharska”.
Odbył się on w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego“Pyszny sposób na nudę” oraz Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.
Zadaniem konkursowym było przygotowanie zdrowej przekąski, którą można spożyć podczas drugiego śniadania.
Celem konkursu było :

• Propagowanie wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania
  • Zachęcanie do wdrażania prawidłowych nawyków żywieniowych
  • Stymulacja wielozmysłowa
  • Urozmaicenie przedszkolnego menu (II śniadanie)

W konkursie wzięly udział dzieci oraz nauczyciele ze wszystkich oddziałów Przedszkola nr 208.
Jak zwykle mogliśmy liczyć na zaangażowanie i kreatywność uczestników konkursu. Przygotowane potrawy okazały się naprawdę smaczne i ciekawe.
Jury wyłoniło następujących zwycięzców:
1 miejsce : oddziały III i IX „Placuszki bananuszki”;
2 miejsce: oddział X „Budyń z kaszy jaglanej”;
3 miejsce: oddział IV „Chlebek bananowy”.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Wszystkie konkursowe przepisy zostaną zamieszczone w ebooku „Przedszkolna książka kucharska- zdrowe przekąski dla dzieci”.

Zespół „ Wiem,co jem”