Dnia 21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Nasze przedszkole, jak co roku, aktywnie wzięło udział w tym wydarzeniu. W ramach przygotowań do tego święta dzieci ze wszystkich oddziałów ozdabiały białe skarpetki dowolnie wybraną techniką: malowały flamastrami, barwiły farbami, stemplowały. Efekt ich pracy można oglądać do tej pory przed głównym wejściem do przedszkola, gdzie zostały wywieszone ozdobione przez dzieci skarpetki.
Zachęciliśmy również dzieci, rodziców i pracowników do wzięcia udziału w akcji „Skarpetkowe wyzwanie”, czyli do założenia w dniu 21.03. dwóch różnych skarpetek oraz ubrania się w kolory przewodnie Światowego Dnia Zespołu Downa: granatowy i czerwony.

Przygotowane zostały również materiały informacyjne na temat zespołu Downa, które w formie plakatów umieściliśmy na ogrodzeniu przedszkola. Umożliwiło to zapoznanie się środowisku lokalnemu oraz różnym osobom przebywającym w okolicy z tematyką zespołu Downa oraz ze specyfiką pracy naszego przedszkola.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i skorzystanie z naszej propozycji!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych wydarzeń >> ZDJĘCIA