W marcu nasze przedszkole wzięło udział w ogólnoświatowym projekcie edukacyjno-pomocowym z ramienia UNICEF -Polska pt.: ” Wszystkie kolory świata”.
W jaki sposób szmaciana laleczka może uratować życie dziecka? Ile kolorów ma świat? Jak wiele radości doświadczamy pomagając najbardziej potrzebującym?


Akcja polegała na wykonaniu wspólnie z dziećmi lalki z dowolnie wybranego kraju na świecie. W ruch poszła wyobraźnia, sprawne palce i twórcze zaangażowanie – panie wymyślały, dzieci pomagały. Lalę trzeba było wypełnić, odpowiednio ubrać – a stroje szyte były na miarę, nadać jej indywidualny charakter. (W tym miejscu ogromne podziękowania dla Mamy Pawełka za uszycie kompletu korpusów lalek – dzięki temu cała akcja miała szansę się udać )
Lalki uzyskały imiona, każda wyposażona została w osobisty paszport ze swoją datą urodzenia.
Tym oto sposobem w każdym z oddziałów pojawił się nowy/nowa obywatel/ obywatelka świata – cudnej urody szmaciana laleczka.

Dzieci zostały też zaangażowane w zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem lalki w roli głównej- na różne sposoby poznawały kulturę, kraj, obrazy, zwyczaje kraju z jakiego pochodziła dana lalka.
Dzieci mogły oglądać przedmioty, tkaniny, instrumenty muzyczne z danego kraju. Podejmowały aktywności charakterystyczne dla danego zakątka świata.

Zapraszamy do obejrzenia WYSTAWY LALEK zlokalizowanej w korytarzu przy windzie na parterze gdzie można podziwiać efekty akcji.

Jednocześnie zapraszamy wszystkich – rodziców z dziećmi i pracowników przedszkola – do wzięcia udziału w CHARYTATYWNEJ LICYTACJI, dzięki której, lalki znajdą nowych właścicieli, a zgromadzone środki przekazane zostaną na konto Unicef Polska ze szczególnym przeznaczeniem dla dzieci z Ukrainy.
Mamy nadzieję, że nie zabraknie chętnych i wielu z Wam mocniej zabije serce ku chociaż jednej z lal. A uroku im nie brakuje!

Regulamin licytacji

Akcja „Wszystkie kolory świata” w innych krajach

ZAPRASZAMY!

Galeria laleczek wykonanych w naszym przedszkolu