W minionym tygodniu zakończyliśmy cykl zajęć czytelniczych stanowiących integralną część projektu „Sensoryczne czytanie, czyli wielozmysłowe poznawanie świata z książką i teatrem” realizowanego w ramach XXI edycji programu Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne (WIE) organizowanego przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy.
W ostatnich tygodniach dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w wyjątkowych spotkaniach prowadzonych wspólnie ze studentami z kierunku Pedagogika Specjalna z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Zajęcia łączyły wspólne czytanie z aktywnościami sensorycznymi inspirowanymi treścią poznawanych tekstów. Dzięki temu dzieci mogły doświadczać literatury poprzez dotyk, ruch, dźwięki i zabawę, co sprawiło, że spotkania były pełne emocji, radości i twórczej aktywności.
Studenci biorący udział w projekcie, podczas zajęć z zakresu dydaktyki specjalnej realizowanych na Wydziale Nauk Pedagogicznych pod kierunkiem dr Kamila Kurackiego przygotowali wyjątkowe książeczki sensoryczne, które następnie prezentowali dzieciom podczas wspólnego czytania. Wykonane przez nich własnoręcznie materiały zostały następnie przekazane naszej placówce i już służą dzieciom podczas codziennych zajęć wzbudzając duże zainteresowanie najmłodszych.
Serdecznie dziękujemy studentom za zaangażowanie, kreatywność i ciepło wniesione w pracę z dziećmi. Dziękujemy również wszystkim osobom wspierającym realizację projektu. Wspólne działania pokazały, że czytanie może być niezwykłą przygodą angażującą wszystkie zmysły.
