Relacja z koncertu muzycznego – 03.10.2024

Początek października rozpoczęliśmy w przedszkolu wydarzeniem kulturalnym, jakim był koncert zespołu Papaja Kids. Tym razem podczas koncertu nasi goście zabrali dzieci w podróż po Europie. Pani prowadząca koncert zaśpiewała dzieciom charakterystyczny dla danego kraju utwór muzyczny, jednocześnie prezentując flagi niektórych państw. Przedszkolaki mogły samodzielnie przypinać flagę państwa na mapie Europy, zaśpiewać przy akompaniamencie gitary utwory muzyczne i dołączyć się do …

Relacja z uroczystości Pasowania na przedszkolaka

W dniu 25 września w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Pasowania na przedszkolaka. W tym roku mieliśmy 6 nowych przedszkolaków. Podczas tego ważnego wydarzenia dzieci na rozgrzewkę grały na bębenkach do piosenki „Jestem sobie przedszkolaczek”. Następnie złożyły ślubowanie przy użyciu komunikatora.

20 lat „Dzielniaczka”

Cieszymy się tym wielkim osiągnięciem, jakim jest Jubileusz 20 lecia wydawania naszej gazetki. Pierwszy numer ukazał się 08.09.2004 roku i nieustannie, poza miesiącami wakacyjnymi, redagujemy kolejne numery, a jest już ich 215.
Przez pierwszy rok ukazywania się pisemka, nosiło ono nazwę „Dzielna 1a”. Po ogłoszonym wśród czytelników konkursie , gazetka dostała nowy nagłówek „Dzielniaczek” i pod tym tytułem ukazuje się od marca 2005 roku do dzisiaj.

Wrześniowe wydanie gazetki

Zaczynamy nowy rok szkolny, a wraz z nim będą pojawiać się kolejne numery naszego miesięcznika „Dzielniaczek”.
To wydanie ukazuje się równo po 20 latach od pierwszej publikacji naszej gazetki. Przez 20 lat nieprzerwanie redagujemy pisemko z informacjami o życiu przedszkola oraz artykułami poświęconymi tematyce psychologiczno – pedagogicznej, terapeutycznej, zdrowotnej i ekologicznej.

Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom zaangażowanym w tworzenie tego miesięcznika oraz naszym czytelnikom i sympatykom za towarzyszenie nam w tej prasowej przygodzie.