Przyjmujemy dzieci niepełnosprawne intelektualnie w stopniu umiarkowanym i znacznym w wieku od 3 do 8 lat. Dzieci muszą posiadać Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

W naszym przedszkolu funkcjonuje 10 oddziałów: 6 grup dla dzieci ze sprzężoną niepełnosprawnością ( w tym dwie grupy pracujące metodą Peto), 3 grupy dla dzieci z autyzmem oraz 1 grupa dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Grupy liczą po 4 – 5 dzieci. Dzieci mogą przebywać w przedszkolu w godzinach 07.00 – 17.00.

W naszej placówce znajdują się: gabinet logopedyczny z komputerem udostępnionym dzieciom, gabinet do terapii pedagogicznej i terapii słuchu, gabinet psychologiczny, sala do stymulacji polisensorycznej, sala do terapii SI, sala rehabilitacyjna, sala do rekreacji ruchowej z suchym basenem oraz sala doświadczeń kulinarnych „Kuchcikowo”.

Przedszkole posiada duży, nowoczesny ogródek z placem zabaw dostosowanym do potrzeb dzieci niepełnosprawnych.

Prowadzimy zdrową kuchnię dostosowaną do potrzeb naszych wychowanków: miksujemy posiłki, jeżeli zachodzi taka potrzeba, przygotowywane jest także jedzenie dla dzieci będących na diecie wątrobowej, wegetariańskiej, bezglutenowej i bez kazeiny.
Nasze przedszkole znajduje się w spokojnym miejscu pomiędzy ulicami Nowolipki i Dzielną. Budynek jest odnowiony i przystosowany do dzieci poruszających się na wózkach. Do drzwi wejściowych prowadzi podjazd dla wózków. Ponadto mamy oszkloną, obszerną windę, która zatrzymuje się na wszystkich poziomach.
Po ukończeniu przedszkola nasi absolwenci uczą się dalej: w szkołach życia lub w szkołach specjalnych.