ETR

Do naszego przedszkola uczęszczają dzieci niepełnosprawne: intelektualnie w stopniu umiarkowanym i znacznym, z autyzmem i niepełnosprawnościami sprzężonymi w wieku od 3 do 8 lat. Dzieci muszą posiadać Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

W przedszkolu funkcjonuje 10 oddziałów: 6 grup dla dzieci ze sprzężoną niepełnosprawnością, 3 grupy dla dzieci z autyzmem oraz 1 grupa dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Grupy liczą po 4 – 5 dzieci. Dzieci mogą przebywać w przedszkolu w godzinach 07.00 – 17.00.

Prowadzimy zajęcia specjalistyczne wg zaleceń wskazanych w orzeczeniach. W placówce pracują: neurologopedzi, rehabilitanci, psychologowie, terapeuci Integracji sensorycznej, terapeuci prowadzący zajęcia rozwijające komunikację (AAC), terapeuta pedagogiczny, terapeuta widzenia oraz muzykoterapeuta. Posiadamy gabinety i sale do zajęć specjalistycznych oraz salę do stymulacji polisensorycznej ( tzw. ciemnia), salę do rekreacji ruchowej z suchym basenem i salę doświadczeń kulinarnych „Kuchcikowo”.

Przedszkole posiada duży, nowoczesny ogródek z placem zabaw dostosowanym do potrzeb dzieci niepełnosprawnych.

Prowadzimy kuchnię dostosowaną do potrzeb naszych wychowanków: miksujemy posiłki – jeżeli zachodzi taka potrzeba, przygotowywane jest także jedzenie dla dzieci będących na diecie wątrobowej, wegetariańskiej, bezglutenowej czy bez kazeiny.

Po ukończeniu przedszkola nasi absolwenci uczą się dalej w szkołach życia, w szkołach specjalnych lub w ośrodkach rewalidacyjno -wychowawczych.

Nasze przedszkole znajduje się w pomiędzy ulicami Nowolipki i Dzielną.

Dojścia piesze są od ulic: Nowolipki, Dzielna i Karmelicka. Od strony ul. Karmelickiej można dojechać bez barier architektonicznych wózkiem dziecięcym oraz wózkiem lub innymi pojazdami dla osób niepełnosprawnych. Dojście od ulicy Karmelickiej jest równocześnie drogą wewnętrzną, po której poruszają się samochody.

W pobliżu przedszkola znajduje się stacja metra „Metro Ratusz Arsenał”.

Najbliższe przystanki autobusowe: Metro Ratusz Arsenał, Zamenhofa, Nalewki – Muzeum.

Najbliższe przystanki tramwajowe: Metro Ratusz Arsenał lub Muranów.

Najbliższe 4 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością znajdują się przed budynkiem przedszkola. Dojazd na w/w miejsca jest od ulicy Karmelickiej. Kolejne miejsca – wyznaczone na ulicy – znajdują się przy ul. Dzielnej.

Budynek jest odnowiony i przystosowany do dzieci poruszających się na wózkach. Do drzwi wejściowych prowadzi podjazd dla wózków. Ponadto mamy oszkloną, obszerną windę, która zatrzymuje się na wszystkich poziomach.

Możliwy jest wstęp z psem asystującym do wszystkich pomieszczeń budynku.

Możliwa jest rozmowa on – line w języku migowym.