20 listopada to rocznica przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Konwencji o prawach dziecka – dokumentu chroniącego prawa wszystkich dzieci na świecie. A ponieważ każdy mały człowiek ma między innymi prawo do odpoczynku, zabawy i ekspresji twórczej to z tej okazji nasze przedszkolaki zaproszone zostały do zabawy i aktywności proponowanych przez Unicef. Potrzebne były: bystre oczka, odrobina koncentracji aby odnaleźć pary lub różnice , pewny chwyt kredki, nieco skrupulatności w podążaniu po śladzie i szczypta fantazji w tworzeniu domu marzeń. To był dzień, w którym ze szczególną mocą uświadamialiśmy dzieciom, jak istotne jest wiedzieć, że „Ja to JA” i spróbować pokazać czego potrzebuję do szczęścia.

Więcej o prawach dziecka dowiedzieć się można na stronach:
www.unicef.pl
www.prawadziecka.org