20 listopada to dzień szczególny, w którym wypada rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Z tej okazji w naszym przedszkolu wszystkie dzieci wraz z nauczycielkami oddziałów biorą udział w konkursie na kreatywny plakat i najbardziej trafne hasło/wiersz/sentencję dotyczącą Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 21 listopada, a wszystkie twórcze ekspresje będziemy mogli podziwiać na ściennej wystawie w szatni dziecięcej.

Z okazji tego święta zaprosimy również dzieci do wspólnych okolicznościowych aktywności, do jakich zachęca UNICEF Polska – w tym roku w dużej mierze będą one miały charakter sportowy z racji zbiegających się w tym samym terminie Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Wyjątkowa drużyna praw dziecka będzie w tym czasie przypominać o istotności ciągłych starań o dobro dzieci na całym świecie, przeciwdziałaniu dyskryminacji, szerzeniu tolerancji i respektowaniu różnorodności.

Dzień Praw Dziecka to radosne święto z poważnym przesłaniem!

Plakat z okazji Praw Dziecka