W pewne słoneczne czerwcowe przedpołudnie do przedszkolaków z oddziałów I, II i III oraz IV i V zawitali skrzydlaci przyjaciele.

Za sprawą pasji Pana Witolda Muchowskiego, taty naszego przedszkolaka – Mikołaja, dzieci odkryły jak fascynującą przygodą może być kontakt z ptakami. Z uwagą wysłuchały powieści i obejrzały sensoryczne prezentacje, obserwowały sposób poruszania się ptaków, dotykały ich skrzydeł i mięciutkiego ptasiego puchu oraz odczuły, jak ostre pazury mogą mieć drapieżne ptaki. Dzieci z wielkim zaciekawieniem wsłuchiwały się w dźwięki wydawane przez ptaki poranne i nocne, a niektórym udało się nawet naśladować hukanie sowy i świergot skowronka. Dużym zainteresowaniem spotkały się także różnego rodzaju pluszowe ptaki – kolorowe, szare, małe i duże, a wszystkie mięciutkie i w sam raz do zabawy. Przedszkolaki oglądały także zdjęcia ptaków na ilustracjach i w książkach przyrodniczych.

Zajęcia były bardzo ciekawe i sprawiły dzieciom oraz wszystkim obecnym Paniom dużo radości.

Bardzo dziękujemy Panu Witoldowi za przygotowanie tak atrakcyjnej prezentacji i podzielenie się z nami swoją wiedzą i pasją.