W dniu 21 czerwca 2023 roku odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2022/2023. W pierwszej oficjalnej części pożegnani zostali tegoroczni absolwenci: Antoś, Kacper, Iga, Antek, Kacper, Dawid, Teofil, Mateusz i Romek. Najpierw z przyjemnością wszyscy obejrzeli prezentację przedstawiającą każdego absolwenta na przestrzeni wszystkich lat pobytu w przedszkolu. Następnie Pani Dyrektor przeczytała wiersze o każdym dziecku kończącym przedszkole i wspólnie z wychowawcami oddziałów wręczyła dzieciom fotografie, dyplomy oraz prezenty – szkolne plecaki.

Część druga naszej uroczystości odbyła się w ogrodzie przedszkolnym i była bogata w wiele atrakcji. Najpierw wręczono  książkowe nagrody w ramach konkursu fotograficznego „Wspólne czytanie”. Ciekawe i inspirujące zdjęcia ze wspólnego czytania można było zobaczyć podczas uroczystości na wystawie zorganizowanej w sali oddziałów IV i V.

Potem żegnające nas w tym roku przedszkolaki, odtańczyły uroczystego poloneza. Każdy absolwent mógł zatańczyć ze swoją panią, a niektórzy wybrali rodzica. Cały korowód tańczących prowadziła pani Kasia i Kornelia.

A potem już była wspólna zabawa i świętowanie. W tym roku przygotowaliśmy aktywności, których tematem przewodnim był świat kolorów. Kolorowe koło fortuny zapraszało do aktywności ruchowych – dmuchania na wiatraczek, przeskakiwania przez kolorowego węża, czy zabawy kolorowymi spinaczami; można było też porozmawiać z papugą. Podczas zabawy plastycznej wykonywaliśmy królewskiego pawia z odcisków dłoni pomalowanych farbami. Było również malowanie kasztanami – dzieci tworzyły barwne obrazy przy pomocy farb, pudełka i kasztanów. Obrazy te można było potem zabrać ze sobą do domu. Wśród atrakcji  były też wodne tatuaże ze świata przyrody i ulubionych bajek. Nic nie dorównywało jednak zabawie kolorowym ryżem – dzieci mieszały zabarwiony ryż, przesypywały go w dłoniach, nasypywały do foremek, a kiedy kolory się połączyły i wymieszały, zabawa stała się jeszcze bardziej ciekawa. Ważne też było pokazanie przez dzieci swoim rodzicom ulubionych miejsc w ogrodzie – huśtawki, zjeżdżalni, karuzeli, trampoliny i wspólne zabawy piłką. Pamiątka z tego dnia będą zdjęcia zrobione przez panią  Zuzię w tegorocznej fotobudce pt. „W kolorach lata”.

W przerwie między atrakcjami można było odwiedzić stanowisko „Wiem, co jem”, na którym pani Agnieszka i pani Karolina serwowały smakołyki: kolorowe galaretki, zdrowe owoce i warzywa oraz orzeźwiające musy i soki dla spragnionych. Na wszystkich czekały także smaczne ciasta i ciasteczka. Zabawa była wspaniała, a pogoda łaskawa po wcześniejszym letnim deszczu.

Podczas uroczystości pożegnaliśmy też Panią Ewę Stefańską, która po 28 latach pracy w naszym przedszkolu na stanowisku Kierownika gospodarczego, odchodzi na emeryturę. Rada Rodziców wręczyła Pani Ewie bukiet kwiatów dołączając ciepłe, a momentami i wesołe słowa podziękowania za Jej pracę. Życzymy Pani Ewie wszystkiego, co najpiękniejsze na kolejnym etapie Jej życia, a dzieciom i rodzicom życzymy na czas wakacji dużo słońca oraz odpoczynku od codziennych trudów.

Dziękujemy każdej z nauczycielek, które tak bardzo zaangażowały się w organizację zakończenia roku począwszy od zrobienia pięknej prezentacji nt. absolwentów, zdjęć, stworzenia wierszy poprzez przygotowanie atrakcji i pysznego poczęstunku dla dzieci i naszych gości.

Zapraszamy do obejrzenia w galerii zdjęć z naszej imprezy >> Zakończenie roku 2023