Dnia 5 października br. w naszym przedszkolu odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Na sali gimnastycznej zgromadzili się szczególni goście – rodziny naszych nowych przedszkolaków. Uroczystość rozpoczęła się od powitania wszystkich zgromadzonych osób oraz krótkiej części artystycznej. Dzieci zaprezentowały się w tańcu z kolorowymi chustami oraz podczas grania na bębenkach w rytm piosenki „Jestem sobie przedszkolaczek”. Po ślubowaniu złożonym przez wszystkie dzieci, które od tego roku zaczęły uczęszczać do naszego przedszkola, odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Pani Dyrektor dotknęła ramienia każdego dziecka dużą, czerwoną kredką. W ten sposób dzieci stały się „prawdziwymi” przedszkolakami. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało medal oraz pluszowego misia. Na zakończenie imprezy wszyscy bawiliśmy się dużą kolorową chustą i balonami. Uroczystość była wielkim przeżyciem zarówno dla dzieci jak i ich najbliższych.